Pondělí 25. říjen 2021
Svátek má Beáta

Litoměřice - Druhé místo v letošním ročníku soutěže „Nejkrásnější nádraží České republiky“ získalo zrekonstruované horní vlakové nádraží v Litoměřicích. Proměnu, kterou procházelo během posledních dvou let, završila rekonstrukce výpravní budovy. Do provozu byla slavnostně uvedena v červenci letošního roku.

Nejkrásnějším nádražím roku 2018 se staly Blíževedly v Libereckém kraji s celkovým počtem 7 356 platných hlasů. Převzaly štafetu od loňského vítěze, stanice Doksy. Litoměřice obdržely 6 392 hlasů a bronzové Meziměstí 862 hlasů. Cenu generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) převzali zástupci stanice Litoměřice horní nádraží přímo z rukou generálního ředitele SŽDC Jiřího Svobody.

1311nadrazi2

Zdroj: www.litomerice.cz

„Mám velkou radost z akce SŽDC, která takto pěkně opravila objekt, jež je jednou z výkladních skříní města,“ konstatoval s potěšením starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Veřejnost letos navrhla na titul celkem 47 stanic. Do finále postoupily Blíževedly, Černý Kříž, Hrádek u Sušice, Litoměřice horní nádraží, Lomnice nad Popelkou, Meziměstí, Nové Hrady, Štěpánov, Turnov a Veřovice. Vítěze z nich opět volila veřejnost. Celkem bylo přijato 17 009 platných hlasů, 12 019 na webu a 4 990 z hlasovacích archů.

1311nadrazi3

Zdroj: www.litomerice.cz

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací