Foto: Město Litoměřice
Litoměřice

Litoměřice - Město Litoměřice opět obhájilo titul šampiona v Lize Národní sítě Zdravých měst ČR, který si při každoročním hodnocení drží již od roku 2007. Ocenění tento týden v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR převzal politik Zdravého města Litoměřice Josef Douša.

Záštitu nad akcí převzala 1. místopředsedkyně poslanecké sněmovny Věra Kovářová, aktu se dále zúčastnili náměstek ministra vnitra David Sláma či ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR Petr Švec.

„Ocenění je udělováno za soubor opatření směrem k občanům, zejména pak za příkladnou participaci neboli zapojování obyvatel města do jeho rozvoje. Je to ocenění, které patří celému městu a dokládá, že pro posilování občanské společnosti, udržitelný rozvoj a participaci občanů děláme řadu kroků,“ uvedl Josef Douša.

Skupina šampionů je nejvyšší příčkou Ligy Zdravých měst, která navazuje na pokročilé, začátečníky a pozorovatele. Má velmi jednoduchá a přehledná pravidla, kam patří například aktivní práce s veřejností, systémové plánování k udržitelnému rozvoji a zdraví, prezentace ukázkových aktivit apod. Liga je motivačním systémem, postup a realizované aktivity sleduje sama asociace Národní sítě Zdravých měst ČR.

Mezi oceněnými za rok 2023 byla i města, která titul získala poprvé. Jsou jimi Dačice, Jilemnice a Týnec nad Sázavou. Mezi těmi, kteří nejvyšší pozice podobně jako Litoměřice obhajují opakovaně byl Kraj Vysočina, statutární města Brno a Jihlava, dále Chrudim, Kopřivnice, Rožnov pod Radhoštěm, Velké Meziříčí, městské části Praha 10 a Praha 12 a obec Bory.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru