Wunsiedel - Pramen řeky Ohře pod horou Schneeberg vyschl. Může za to horké léto i teplý podzim. Upozornil na to německý server Frankenpost.de (článek v němčině naleznete zde). Neobvyklému úkazu už se věnovala i Česká televize, která na místě natáčela. Pro řeku níže to neznamená žádné nebezpečí. Je napájena i z jiných zdrojů.

Podle České televize (reportáž zde) si na současný stav nikdo z místních nepamatuje. Průvodce tamního geoparku Dieter Schmidt České televizi řekl, že pramen vyschl zřejmě vůbec poprvé. Vyschnutí pramene řeky má ale podle vodohospodářů zásadní vliv jen na prvních pár stovek metrů vodního toku. „V dalším úseku řeky se voda plní z podzemních zdrojů a z přítoků,“ uvedl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský pro Českou televizi.
Marco Bernhardt, vedoucí oddělení managementu na Úřadu pro vodní hospodářství pro okres Wunsiedel, řekl serveru Frankenpost.de, že „doufá v dlouhou zimu se spoustou sněhu, který bude tát velmi pomalu.“ To by mohlo podle jeho vyjádření pomoci vodě dostat se do hlubokých vrstev podzemních vod, odkud voda do Ohře vytéká.

Ohře je dlouhá 316 kilometrů, z toho 247 kilometrů teče v České republice. Až do Kadaně protéká kopcovitou krajinou, poté Želinským meandrem a pod Nechranickou přehradou vytváří četné meandry. Po Vltavě je Ohře v Čechách druhým největším levostranným přítokem Labe, do kterého se vlévá v Litoměřicích.
Mezi významná města ležící na řece patří Cheb, Sokolov, Loket, Karlovy Vary (lázně při ústí Teplé), Ostrov, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Žatec, Postoloprty, Louny, Libochovice, Budyně nad Ohří, Terezín a Litoměřice.

Vodou z řeky Ohře bylo například napuštěné i jezero Most, které vzniklo na místě uhelného lomu pod starým královským městem, které muselo těžbě uhlí ustoupit.