Litvínov – Po čtyřleté odmlce se na naše silnice na jaře vrátil seriál automobilových závodů do vrchu Triola Cup. Impuls pro jejich znovuobnovení je prostý. Touha po adrenalinu, touha soupeřit, touha po svých závodech. Nyní, v polovině prázdnin, je i Triola Cup za svojí polovinou a hned na začátku srpna nás čekají výjimečné dvoudenní mezinárodní závody v Horním Jiřetíně.

Osmého a devátého srpna se koná sedmý závod Triola Cupu 2015 – RTT International weekend. Jede se na staronové legendární trati mezi Horním Jiřetínem a Novou Vsí v Horách. S novým povrchem, špičkovým zázemím a díky nadšení místních obyvatel i s neopakovatelnou atmosférou.
Podél trati bude nataženo patnáct kilometrů bezpečnostních pásek, na bezpečnost a pravidla bude dohlížet pětadvacet traťových maršálů. K zásahu budou připraveny až čtyři hasičské jednotky, dobrovolní hasiči se postarají i o občerstvení. Pro všechny případy budou vše jistit tři záchranné služby. N
Příprava na závody začne už 7. srpna, sobota je vyhrazena na tréninky, na jezdce čekají minimálně tři zkušební jízdy. V neděli se bude celý den závodit. Jako při každém poháru tohoto seriálu startují závodníci třikrát, do výsledku se počítají dva nejrychlejší časy. Silnice bude v době tréninku i závodů uzavřena. Závody budou výjimečné. Přijedou totiž jezdci z celé Evropy. A proč byste se měli přijít podívat? Přilákat vás může drift show se sedmisetkoňovým speciálem BMW, exhibiční jízdy, autogramiáda a prohlídka závodní techniky.
Návrat Triola Cupu
„Závodů do vrchu je sice v naší republice spousta, Triola nám ale chyběla. My chceme navíc nastavit opět trochu vyšší laťku. U nás jezdí vozy vybavené bezpečnostní klecí, závodníci musí povinně helmu, bezpečnostní pásy a hlavně, auta musí projít důkladnou technickou přejímkou. Jednou větou řečeno, nepustíme na trať kdejaký šrot," říká jeden z organizátorů Jiří Stránský.
Návrat Trioly určitě vítají všichni „kovaní" automobiloví závodníci a fajnšmekři. Závody do vrchu mají v naší republice dlouholetou tradici, Triola jako taková se jela poprvé v roce 1999. „Tehdy to byl první zkušební závod na trati Horní Jiřetín – Nová Ves v Horách. Pro veliký zájem se v roce následujícím vypsal seriál, ten obsahoval sedm samostatných závodů. V dalších letech se podnik zvětšoval, rozšiřoval a obohacoval o další tratě. Jezdilo se v Prachaticích, Chomutově, Liberci...," říká jeden z duchovních otců Trioly František Pišta. Přestávka přišla v roce 2010.
Pro obnovení tradice Triola Cupu samotné nadšení a elán nestačí. „To určitě ne. Jsem rád, že mohu touto cestou poděkovat všem našim obchodním partnerům, sponzorům, mediím, záchranářům, lékařům a musím zde uvést zejména Rescue Co SDH Ústí nad Labem 2 a skvělé SDH Malé Březno, bez jejichž spolupráce bychom závody do vrchu těžko realizovali," uzavírá Jiří Stránský.
Partneři Triola Cupu
Generální partner: RTT, a.s. Partneři: Nadoko a.s., William art s.r.o., Delfy stavebniny, Bestcars4you, Bestwash4you, Wars Project 2015, AP motorsport Litvínov, Butzbach, Triola a.s., REMIS-NBC spol. s r.o., Motorsportsimulator.cz, Autopodbořany.cz, Kino Cafe Most, Navy Centrum, ASK Motorsport, REMIS-NBC s r.o.