Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Jirkov – Můžete se projít kolem dokola, po dřevěné lávce se dostanete na jeden ze dvou ostrůvků, kde můžete na chvíli spočinout na lavičkách. Rybník pod zámkem Červený Hrádek u Jirkova je oblíbeným místem pro příjemnou procházku.

Tu provází v současných dnech jedna zajímavost. Hladina rybníka je doslova brčálová. Přítomnost sinic a vodní řasy zbarvila vodní plochu a pokrývá téměř celou 1,6hektarovou hladinu. Lidem to vadit nemusí, rybník stejně není určený pro koupání. Bude tak jen vypadat neobvykle na vašich fotografiích.

Foto

A když se nabažíte procházky u rybníka, můžete vystoupat o něco výše k zámku. Otevřeno je kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Návštěvníci mají možnost navštívit s průvodcem galerii a kapli sv. Jana Křtitele v přízemí, dále pak zrcadlový a rytířský sál, lovecký salonek s obrazárnou, pracovnu Maxe Egona Hohenlohe-Langenburg, chodby a další prostory v prvním patře. Součástí prohlídkového okruhu jsou stálé výstavy a expozice v prostorách zámku.

Z historie

Zámek Červený Hrádek stojí na místě původního hradu Borek, který byl založen před rokem 1415. Během staletí se z něj stala neopravitelná zřícenina, na jejích základech vyrostl zámek, a to v letech 1655 – 1675.
V novobodobé historii je zámek od roku 1996 majetkem města Jirkova. V roce 2006 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce a bylo zde vybudováno vzdělávací zařízení a centrum cestovního ruchu. Sídlí zde Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Jirkov příspěvková organizace, která zámek spravuje.

Kudy tam

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací