Zprávy

Na lovosickém hřbitově byla dokončena rekonstrukce přístupové cesty. Už tu stojí i nová pumpa

Lovosice - Rekonstrukce přístupové cesty ke hřbitovu je hotová. Návštěvníci hřbitova budou moci také využít novou pumpu na zalévání, celkový vzhled příjezdové cesty se také zlepšil.

Podle celostátního žebříčku si litoměřická nemocnice vede velmi dobře

Litoměřice - Pro Městskou nemocnici v Litoměřicích skončil opět úspěchem 11. ročník celostátní srovnávací ankety neziskové organizace HealthCare Institute (HCI). Ta každoročně v rámci projektu Nemocnice ČR zjišťuje jak spokojenost ambulantních a hospitalizovaných pacientů a spokojenost zaměstnanců nemocnic, tak i finanční zdraví hodnocených subjektů.

VAROVÁNÍ: Na český trh se dostaly sušené ryby z Německa, které mohou obsahovat nebezpečný botulotoxin

Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

Víte, kde nakupujete na internetu? Devět z deseti kontrolovaných e-shopů v Ústeckém kraji porušilo zákon

Ústecký kraj - S příchodem vánočních svátků zaznamenávají především e-shopy zvýšený zájem o nákup zboží. Pro obchodníky i spotřebitele je vánoční prodej jedním z nejdůležitějších období roku. S nárůstem obliby nákupu přes internet zaznamenala Česká obchodní inspekce i nárůst nekalých praktik, které prodejci e-shopů používají.

V Ústeckém kraji začne platit nový jízdní řád. Na kterých tratích pojedou vlaky jinak?

Ústecký kraj - V neděli 11. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2017. V Ústeckém kraji dochází k mírnému navýšení počtu vlakových spojů. Ústecký kraj se podílí na objednání 15 rychlíků alespoň v části tratě, dálkové spoje objednává ministerstvo dopravy.

Na Litoměřicku řádí falešný porybný, policie žádá rybáře o pomoc při dopadení

Litoměřicko - Policisté na Litoměřicku vyšetřují případ falešného porybného. Ten kromě předložení dokladů požadoval také po některých rybářích finanční hotovost. Policisté proto vyzývají rybáře, kteří se s podobným jednáním setkali, aby se obrátili na policii.

AKTUÁLNĚ DÍTĚ V OHROŽENÍ: Na Litoměřicku policisté pátrají po čtrnáctileté nemocné dívce

Litoměřicko - Policisté aktuálně pátrají po pohřešované teprve čtrnáctileté dívce z Litoměřicka, která ve čtvrtek odešla z domova a do současné doby o sobě nedala vědět. Mobilní telefon u sebe nemá. Dívka trpí epilepsií. Vzhledem k tomu, že u sebe nemá potřebné léky, je v ohrožení života.

VIDEO: Bílinská kyselka a Zaječická hořká: Ve světě je znají a pomalu je vyvažují zlatem. Jsou pojmem světového lékařství

Bílina, Zaječice - U města Bíliny se nachází zdroj něčeho velmi vzácného. Jeho pramen se nachází v blízkosti hory Bořeň. Řeč je o přírodním léčivém zdroji, nejsilnější evropské ryze alkalické Bílinské kyselce. V nedalekých Zaječicích se zase těží legenda světového lékařství Zaječická hořká.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 17. listopad 2016

  Drážďany - Hlavní drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt začíná každým rokem ve čtvrtek před prvním adventem. Letos tento den připadl na 24. listopadu.

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 05. listopad 2016

  Krásné Březno – V ústecké zoo od 1. listopadu začala zimní sezóna, která se týká změny otevírací doby i vstupného. Otevřen pouze spodní vchod do zoo z Drážďanské ulice, a to od 9.00 do 16.00 hodin. Dospělí zaplatí za vstup 100 Kč, děti, studenti a důchodci polovinu.

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×