Zprávy

Nezvaní hosté se zabydleli v cizí chatě, vyjedli ji a pak vykradli

Štětí - Až pětileté vězení hrozí dvěma mužům z Ústecka, kteří na sklonku letních prázdnin vnikli za použití násilí do rekreační chaty nedaleko obce Štětí. Tam přebývali a kradli.

VIDEOGLOSA: Vláda by měla zásadně postihovat firmy, zneužívají situaci v Ústeckém kraji a zaměstnávají lidi na černo

Ústecký kraj - Ptáte se mě na práci na černo? Budeme tvrdě a nekompromisně tlačit na centrální vládu, aby zásadně postihovala firmy, které zaměstnávají lidi na černo a zneužívají situaci v našem kraji, říká Jaroslav Foldyna, kandidát na hejtmana Ústeckého kraje za ČSSD

Sedm nehod o víkendu, jeden člověk byl těžce zraněn

Litoměřicko - Dopravní policisté v litoměřickém okrese vyjížděli o tomto víkendu k sedmi dopravním nehodám, při nichž utrpěla jedna osoba zranění těžká a další čtyři lidé byli zraněni lehce. Celková škoda je odhadnuta na 327 tisíc korun.

Cítím se v kraji bezpečně, ale v oblasti veřejného pořádku je ještě co vylepšovat, říká Pavel Csonka

Ústecký kraj - Pokud by si zástupci některých neziskovek pro lidská práva, ombudsmani a ti, kdo tak prosazují lidská práva, vyzkoušeli žití v Chanově nebo Janově, snad by jim došlo, jaká je vlastně realita, říká Bc. Pavel Csonka, kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje za ČSSD.

Stovka lidí už dostává příspěvek na dojíždění. Rekordman cestuje za prací 255 kilometrů

Ústecký kraj - Počet žádostí o příspěvek na podporu regionální mobility po změně podmínek nadále roste. Jen v srpnu jich Úřad práce ČR přijal 150. Od dubna do konce předchozího měsíce jich evidoval téměř tři stovky. S jednou třetinou žadatelů už uzavřel dohodu o poskytnutí příspěvku, to znamená, že schválil už stovku "příspěvků na dojíždění". V Ústeckém kraji mnoho žádostí nebylo.

Opravený kostel v Konojedech se představil veřejnosti

Konojedy -Slavnostní zakončení projektu Revitalizace kostela Nanebevzetí Panny Marie v Konojedech u Úštěku proběhlo v sobotu v prostorách zrekonstruovaného objektu za účasti hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a řady významných zahraničních i tuzemských partnerů a hostů, mezi nimiž nechyběli ani zástupci Norské ambasády a šlechtičtí potomci zakladatelů kostela i přilehlého kláštera, manželů Sweerts-Sporck.

Z. Svoboda: Aby měli zaměstnanci v tomto kraji kvalitní sociální, pracovní a mzdové podmínky a nemuseli odcházet za lepším

Ústecký kraj - Zbyněk Svoboda, člen odborového svazu dopravy a kandidát ČSSD do krajského zastupitelstva, podporuje rozvoj integrovaného dopravního systému jako nedílnou součást mobility za prací či do škol, stejně jako prostředek, jenž se účinně podílí na vzestupu cestovního ruchu. V rámci regionální dopravy má zájem na tom, aby železniční dopravu dále provozovaly České dráhy.

Vláda chce do státní služby přilákat nové odborníky. Zvyšuje platy

ČR - Vláda pokračuje ve zvyšování platů, ministři rozhodli v tomto týdnu o zvýšení tarifních platů vojáků, policistů, hasičů a dalších zaměstnanců ve státní správě o 4 % od 1. listopadu letošního roku. Již minulý týden vláda rozhodla o zvýšení platových tarifů lékařů a dalších zaměstnanců ve zdravotnictví, a to o 10 % od 1. ledna 2017. Opatření by mělo přilákat i potenciální uchazeče o práci ve státní službě.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 26. 09 2016

  Mladá Boleslav, Paříž – Nové české SUV Škoda Kodiaq bude mít výstavní premiéru na autosalonu v Paříži. Škoda bude svou tiskovou konferenci, která se koná 29. září 2016 od 07:45 h, živě přenášet na internetu. Přenos můžete sledovat i v tomto článku.

 • 23. 09 2016

  Ústecký kraj - Kandidát na hejtmana Jaroslav Foldyna v motorkářském oblečení a s řetězem v ruce, jirkovský starosta Radek Štejnar s kloboukem a lanem - ne nepodobný Indiana Jonesovi, kandidát na senátora Jiří Šlégr jako muzikant s kytarou, nebo odvážné pózy těhotné Jany Bednaříkové. I tak se ukazují sociální demokraté z Ústeckého kraje. Nafotili totiž sérii uměleckých fotek. Podívejte se na politiky i v jiném světle, než je možná znáte.

 • 18. 09 2016

  Ústecký kraj – Lidé z Ústeckého kraje si mohou nechat zkontrolovat kondici svých plic. Plicní lékaři otevírají v ordinačních hodinách zájemcům dveře svých ambulancí, a to od 19. do 23. září v rámci Světového týdne Idiopatické plicní fibrózy (IPF).

 • 17. 09 2016

  Horní Jiřetín - Počasí pořádně prověřilo závodní jezdce na trati z Horního Jiřetína do Nové Vsi v Horách na Mostecku. V sobotu se tu odehrál první den závodního víkendu vrchařského poháru Triola Cup.

 • 13. 09 2016

  ČR - Takzvané body záchrany, výrazné žluté tabule s unikátním kódem o rozměrech 33x14 centimetrů, budou od října rozmístěny ve státních lesích v celé republice, a to na 2 500 místech.

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×