Zprávy

Ústecký kraj hostil konferenci Venkov 2016

Ústecký kraj - Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.

Pozor na podvodníky! Muž vylákal z ženy z Lovosicka přes sociální síť půl milionu

Lovosice - Obětí podvodníka se stala žena středních let z Lovosicka. Neznámý pachatel jí na konci měsíce srpna oslovil prostřednictvím internetové sociální sítě. Po navázání bližšího kontaktu a získání důvěry poškozené požadoval zaslání peněz na jeho účet. Finanční prostředky požadoval pod různými záminkami a postupně z ženy vylákal téměř půl milionu korun.

AKTUÁLNĚ: Řidička v Lovosicích porazila přecházející dítě

Lovosice - Naštěstí pouze lehké poranění utrpělo ve čtvrtek dopoledne šestileté dítě, které na přechodu pro chodce porazila řidička osobního automobilu v Lovosicích. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník s tím, že dítě následně skončilo v nemocnici. Střet vyšetřují policisté.

Ústecký kraj: Třetina peněz na kotlíkové dotace je již vyplacena. Máte na ni taky nárok? Uspět můžete v dalším kole

 

Ústecký kraj - 428 dotací v celkovém objemu 49 milionů korun. Žádost o dotaci poslalo na Krajský úřad Ústeckého kraje 1557 žadatelů, smlouva o poskytnutí dotace byla uzavřena s 1396 z nich. Tak vypadají kotlíkové dotace v číslech. Další výzvy k podání žádosti o dotace plánuje Ústecký kraj v příštím roce.

Ústecký kraj: Policisté v rámci operace "LOM" odhalili varnu a zadrželi výrobce pervitinu

 

Ústecký kraj - V rámci operace „LOM“ se detektivům Národní protidrogové centrály služby kriminální policie a vyšetřování podařilo počátkem září 2016 po půlročním prověřování odhalit a zadržet kompletní patnáctičlennou organizovanou skupinu pachatelů, zabývající se nelegální velkoobjemovou výrobou a rozsáhlým obchodem s metamfetaminem a marihuanou.

Na rodičky čeká v litoměřické porodnici více nadstandardních pokojů

Litoměřice - Na požadavky rodiček zareagovalo v nedávné době gynekologicko-porodnické oddělení Litoměřické nemocnice vybudováním dalších dvou nadstandardních pokojů. Jejich počet tak vzrostl na sedm na stanici šestinedělí, jeden je na stanici gynekologie.

O víkendu řešili policisté na Litoměřicku 10 dopravních nehod

Dopravní policisté v litoměřickém okrese vyjížděli o tomto víkendu k deseti dopravním nehodám, při nichž utrpěla jedna osob zranění lehčího charakteru. Celková škoda je odhadnuta na 425 tisíc korun. Hlavními příčinami nehod byla nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. U dvou havarujících řidičů byla dechová zkouška na alkohol pozitivní.

Ústecký kraj ukázal v Německu, kde se u nás dají stavět továrny. A možná má pár zájemců

Ústecký kraj - Mnichovské výstaviště Messe München hostilo největší mezinárodní investiční veletrh ve Střední Evropě, EXPO REAL 2016. Nechyběli na něm zástupci Ústeckého kraje.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 02. říjen 2016

  Krásné Březno - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Což pro návštěvníky znamená několik změn. Například úpravu vstupného.

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×