Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír
Archivováno

Litoměřice - Před několika dny byla v hale litoměřické nemocnice instalována další výstava. Krásy Třebušínska zachycené Lenkou Marklíkovou z koňského hřbetu vystřídala zátiší fotografky Dagmar Lühringové. Ta žije v Jablonci nad Nisou, ale stále více času tráví v Čížkovicích.

Hala nemocnice je plná krásných zátiší. Foto: Naděžda Křečková

Zde také vzniká většina jejích snímků. „A to díky babiččině nádherné zahrádce," nechala Dagmar Lühringová nahlédnout pod pokličku své záliby ve fotografování, kterému, jak sama říká, věnuje podstatnou část svého volného času. „Mým hlavním zájmem bývalo malování, ke kterému se možná jednou vrátím. Fotografie pro mě znamenaly jen jinou formou výtvarného vyjádření, a díky domácí fotokomoře jsem je mohla od vyfocení, přes vyvolání filmu, až po výsledný obrázek dělat podle svého," prozradila Dagmar Lühringová, která se po malé odmlce focení začala opět intenzivně věnovat s nástupem digitální fotografie. „Ta mi umožnila mít, podobně jako kdysi v temné komoře, výsledek pod vlastní kontrolou," vysvětlila autorka, která si libuje především v zátiších.

Hala nemocnice je plná krásných zátiší. Foto: Naděžda Křečková
„Nemusím hledat krásná místa, čekat na správné světlo, zátiší nevyžaduje živý model, nehýbá se, a nepotřebuje odpočívat. Nenese v sobě hlubší sdělení, rozhodující je jenom forma a líbivost. Stačí se jenom dívat, a všude se najde spousta obyčejných, všedních, ale krásných věcí," inspirovala Dagmar Lühringová závěrem. Výstava zátiší potrvá v hale nemocnice do 30. června 2015.

Hala nemocnice je plná krásných zátiší. Foto: Naděžda Křečková

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist