Neděle 28. květen 2023
Svátek má Vilém
Archivováno

Litoměřice - Dodáním lůžek na neurologické oddělení byla v tomto týdnu naplněna další část úspěšné žádosti litoměřické nemocnice o dotaci v rámci dotačního programu „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování lůžkové péče na území Ústeckého kraje – 2015". Rozhodnutím krajských zastupitelů tak Městská nemocnice v Litoměřicích v loňském roce získala 1,1 miliónu korun.

Nová lůžka byla ihned po dodání a kompletaci dána k dispozici pacientům na dotčených odděleních. Foto: N. Křečková

„Za tyto prostředky jsme nakoupili výškově nastavitelná a plně elektricky polohovatelná lůžka včetně dalšího příslušenství, jako jsou např. matrace, hrazdy, infuzní stojany a noční stolky. Tato lůžka jsme umístili na oddělení, kde byla obnova vybavení nejvíce potřeba, tedy na stanici E oddělení LDN a na neurologické oddělení. Tato lůžka jsou opravdu špičková a velmi komfortní, a to jak pro pacienty, tak i pro personál, kterému výrazně ulehčují práci při manipulaci s pacienty," vyjmenoval Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek. Ten dále rovněž dodal, že z dotace bylo nakoupeno a již dodáno také výhřevné lůžko s fototerapií, které je umístěno na novorozeneckém oddělení. „V nejbližší době čekáme ještě na dodání dvou bifázických defibrilátorů, které umístíme na kardiovaskulární JIP," uzavřel výčet položek Janošík.

Náklady na nákup nových lůžek činily téměř 2,9 miliónu korun, pořízení výhřevného lůžka s fototerapií a dvou bifázických monitorů si vyžádalo investici ve výši přesahující půl miliónu korun. „Zhruba třetinu z celkových výdajů jsme pokryli z krajské dotace, zbylé prostředky jsme dodali z rozpočtu nemocnice," seznámil s finančním pozadím projektu předseda Správní rady Radek Lončák a dodal, že dotace Krajského úřadu Ústeckého kraje určené na zvyšování komfortu hospitalizovaných pacientů litoměřická nemocnice úspěšně čerpá již od roku 2014.

Začátkem března byl Ústeckým krajem vypsán další stejně zaměřený dotační program. „My žádost určitě opět podáme. Prostředky, které díky této dotaci máme možnost získat, představují významnou pomoc při obnově vybavení naší nemocnice," uzavřel Radek Lončák.

Nová lůžka byla ihned po dodání a kompletaci dána k dispozici pacientům na dotčených odděleních. Foto: N. Křečková

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist