Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír
Archivováno

Litoměřice - Až do konce října potrvá v hale litoměřické nemocnice výstava fotografií Jany Jiráskové s názvem „Toulky Českým středohořím".

Foto: Naděžda Křečková

Jedná se o snímky přírody Českého středohoří, což je téma, které se v její tvorbě objevuje velmi často a ke kterému má velmi vřelý vztah. „České středohoří, to je velké množství přírodních rezervací, to jsou krásná města i vesnice. Také hrady a zámky, skanzeny lidové architektury. Pro mě a manžela je to zkrátka oblíbený Kopečkov...," popisuje ve svém povídání k výstavě autorka.

Jana Jirásková, fotografka z Tuchlovic u Kladna, má za sebou řadu samostatných výstav. Své práce představila například v Muzeu T.G.M. v Lánech, v Informačním a vzdělávacím středisku (IVS) Křivoklát nebo na Správě CHKO Křivoklátsko ve Zbečně. Autorka se také úspěšně účastní fotosoutěží. Mezi její největší úspěchy patří 3. místo ve fotosoutěži „Lánské pohledy 2010" nebo v roce 2011 2. místo ve fotosoutěži „Život a cestovní ruch v Českém středohoří" za fotografii s názvem „Dobré světlo".

Jana Jirásková svými snímky rovněž často přispívá do regionálních deníků.

 

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist