Středa 26. únor 2020
Svátek má Dorota

Roudnice nad Labem - V sobotu 14. září se do Roudnice nad Labem se opět sjedou veteráni z různých koutů České republiky. Výstavu připravuje dobrovolné sdružení přátel historických strojů v čele s PhDr. Ondřejem Šedivým ve spolupráci s organizací Říp, o.p.s.

Výstava je určena pro kategorie auto, moto a speciální vozidla. K vidění budou, kromě zajímavých automobilových a motocyklových pradědečků, též sportovní a klasické vozy 60. a 70. let, americké luxusní vozy i některá vozidla bývalého východního bloku. Bližší informace o jednotlivých vystavených exponátech si návštěvníci přečtou u každého stroje na popisovém listě.

HISTORICI V ROUDNICI představí i dva exponáty ve výstavní premiéře. Prvním z klenotů bude motocykl Poustka 150, ročník 1923, jehož výrobcem byl František Poustka. Motocykl byl darován Národnímu technickému muzeu a nikdy nevyjel na silnici. Druhým je pak automobil Wartburg - Decauville, ročník 1900, z francouzské firmy DECAUVILLE. Toto třímístné vozidlo bylo upraveno pro film "Dědeček automobil".

Návštěvníci budou mít možnost poslouchat swingovou hudbu v podání kapely Bonus, nebude chybět stánek s občerstvením. Historickým autobusem bude možné vydat se na okružní jízdy po okolí. Děti se mohou těšit na 3 pohádky Divadla z bedny. Program vyvrcholí v odpoledních hodinách, kdy vozidla odstartují na spanilou jízdu, při komentovaném defilé přes startovní bránu. Z jízdy se budou vozy vracet zpět na Karlovo náměstí, kde zůstanou ještě chvíli vystaveny.

Veškeré informace naleznete na webu: www.historicivroudnici.cz

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací