Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Krabčice, Roudnice nad Labem - Řípská pouť se koná 22. až 24. dubna 2022, pravidelně k dnům, kdy slavíme svátek svatého Vojtěcha a svatého Jiří, jimž je zasvěcena i rotunda na samotném vrcholu hory Říp.

Tradičně pestrý program na prodloužený víkend, atrakce a stánky s občerstvením. To je Řípská pouť. A pokud řešíte, jak se na pouť dostanete, máme pro vás tip na pravidelnou dopravu. Linka 550760 pro vás bude jezdit od pátku 15 hodin do nedělního večera. Připraveny jsou pro vás hned dvě alternativy – autobusy a silniční vláček. Obě možnosti vás zavezou jak na pouť, tak zpět.

Autobusy budou pravidelně jezdit z Roudnice od zastávky Nemocnice směr jízdy Purkyňovo náměstí, které je zároveň druhým zastavením. Zde probíhá nástup (případně výstup) vždy na straně směrem jízdy na Karlovo náměstí (případně strana přímo u plakátovací plochy). Na Karlově náměstí neboli autobusovém nádraží staví autobusy na zastávce č. 1. Dále pokračují na zastávky – Železniční stanice, Bezděkov škola a ukončují tento směr jízdy v Krabčice, Rovné, váhy. Pozor zpět jede autobus pouze přes zastávky a v tomto pořadí Purkyňovo náměstí, autobusové nádraží (č. 1) a ukončují směr u Nemocnice.

Silniční vláček bude jezdit přímou trasu z autobusového náměstí ze zastávky č. 6. Jedinou mezi zastávkou bude Purkyňovo náměstí – kde můžete nastupovat na straně ve směru od autobusového nádraží (u volného prostranství). Vláček ukončí jízdu ve stejné zastávce jako autobus - Krabčice, Rovné, váhy.

Pro obě dopravy platí pouze nástup v zastávkách ve směru do Krabčic a pouze výstup ve směru do Roudnice nad Labem.

Cena jízdy autobusem je 30 Kč, děti do 6 let jedou zdarma. Vláčkem se svezete za 80 Kč, děti 6-18 let za 50 Kč a děti do 6 let jedou zdarma.

řípská 2022.jpg

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist