Středa 30. listopad 2022
Svátek má Ondřej

Litoměřicko - V pátek 23. září začne Evropský týden sportu, do kterého se prostřednictvím projektu BEACTIVE DAY zapojuje více než 200 sportovišť z celé České republiky! Každé z nich si pro veřejnost připravilo zcela zdarma unikátní program složený z nejrůznějších stylů cvičení včetně konzultací s odborníky na pohyb a stravu!

„Kolikrát už se vám stalo, že jste stáli na váze nebo před zrcadlem a povzdechli si, že by to chtělo trochu více pohybu a trochu méně jídla? A kolikrát jste si okamžitě našli řadu výmluv, proč to nejde? Tuto situaci zažíváme všichni, ale už je na každém z nás, jak se s ní rozhodne vypořádat a jak moc bude ochotný vystoupit na určitou dobu ze své komfortní zóny a pokusit se změnit svůj životní styl. Výsledkem totiž nebude jen dobrý pocit po každém tréninku, ale také zcela objektivně lepší fyzická i psychická kondice a výrazně větší šance na delší život ve zdraví,“ apeluje na českou veřejnost Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, která pořádá 23. a 24. září 2022 #BEACTIVEDAY, neboli dny otevřených dveří, ve více než 200 českých fitness centrech a sportovištích.

„Fitness totiž dnes už zdaleka není jen činka, není jen pro mladé a vizuálně atraktivní lidi a nepotřebujete do něj žádné drahé oblečky. Ale hlavně, na fitness a pravidelný pohyb není nikdy pozdě! Stačí, když si nyní na stránkách www.dnyfitness.cz najdete v seznamu zapojených sportovišť ta, která máte blízko svého bydliště nebo své práce, a zjistíte, jaký program pro vás nabízejí,“ doporučuje postup Jana Havrdová s tím, že se jedná o jedinečnou příležitost zařadit s novým školním rokem do svého rozvrhu pravidelné cvičení.

„Každý ví, že pravidelně se hýbat je zdravé. Odráží se to na stavu naší fyzické i psychické kondice, na naší imunitě, kterou právě nyní potřebujeme opět podpořit. Život ve vyspělé společnosti s sebou bohužel přináší čím dál méně pohybových aktivit, a to se přímo odráží ve zvýšeném výskytu onemocnění jako nadváha, obezita, vysoký krevní tlak, diabetes a mnoha dalších. Odpovědnost za naše zdraví je v rukou každého z nás, ale fitness sektor nyní nabízí pomocnou ruku a byla by velká škoda toho nevyužít,“ dodává Jana Havrdová.

#BEACTIVEDAY je součástí už 8. ročníku Evropského týdne sportu, který se odehrává od 23. do 30. září (#BEACTIVEDAY bude probíhat hlavně ve dnech 23. a 24. září, ale sportoviště si mohou vybrat i jiné datum v tomto týdnu). Evropský týden sportu se koná v celé Evropské unii a upozorňuje na fatální nedostatek fyzické aktivity v každodenním životě. Je iniciativou Evropské komise a jeho hlavním koordinátorem v ČR je Český olympijský výbor. Více informací k #BEACTIVEDAY najdete na www.dnyfitness.cz.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist