Neděle 28. květen 2023
Svátek má Vilém

Vejprty - Nad ránem 19. ledna 2020 dorazili jako první k požáru domova pro mentálně postižené ve Vejprtech. Z budovy již šlehaly desetimetrové plameny a byla silně zakouřená. Bez dýchacích přístrojů začali s evakuací a vyvedli asi dvacet osob. Cenu za čin roku obdrželi Jakub Ježko a Martin Marek.

V průběhu pátečního večera proběhl na Pražském hradě již 21. ročník prestižní ankety Policista roku. Ve Španělském sále převzali ocenění vybraní policisté a policistky, které navrhla Etická komise Policie ČR z desítek nominovaných.

V kategorii čin roku si ocenění odnesli prap. Jakub Ježko a prap. Martin Marek z obvodního oddělení Vejprty, které spadá pod Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje.

Nad ránem 19. ledna 2020 dorazili jako první k požáru domova pro mentálně postižené ve Vejprtech. Z budovy již šlehaly vysoké plameny a byla silně zakouřená. Bez dýchacích přístrojů okamžitě začali s evakuací. Komunikace s klienty pro jejich postižení byla velice komplikovaná. Společně vyvedli asi 20 osob a praporčík Marek prováděl resuscitaci osob nejevících známky života. Praporčík Ježko se do budovy opakovaně vracel, dokud v ní nikdo nebyl. Sám skončil v nemocnici kvůli nadýchání zplodinami.

Za čin obdrželi od policejního prezidenta medaili Za statečnost.

Požár měl tehdy založit jeden z nepříčetných klientů. Zemřelo osm mužů.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist