Úterý 26. září 2023
Svátek má Andrea

Bělušice - Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantaci kostní dřeně ocenily dárce za rok 2021. Cenu převzalo celkem 52 dárců z celé republiky. Mezi oceněními, kteří nezištně obětovali nejen svůj čas, ale i část sebe a zachránili tak život nepříbuznému člověku, byl i příslušník Věznice Bělušice Josef Zajíc.

"Příslušník Věznice Bělušice npor. Ing. Josef ZAJÍC, který nezištně obětoval část sebe a zachránil tak život nepříbuznému člověku dárcovstvím kostní dřeně, převzal ocenění v Obecním domě v Praze z rukou herce Ondřeje Vetchého a s gratulací se připojil rovněž biskup Václav Malý," uvedla mluvčí Věznice Bělušice Danuše Vránová.

Josef Zajíc uvedl, že jako dárce kostní dřeně se zaregistroval v roce 2013 a to náhodně, když šel doprovodit kamaráda, který daroval krev. V odběrovém centru probíhala propagační kampaň registrů dárců kostní dřeně a tak se zaregistroval. Dlouho se nic nedělo, až v říjnu 2021 mu z centra zavolali "Vaše dřeň je potřeba", tak neváhal. Neznámému muži dal naději na život. "Měl jsem skvělý pocit, že to snad někomu pomůže a nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc vy," řekl Josef Zajíc.

"Mezi zaměstnanci Věznice Bělušice je hodně dárců krve, ale dárce kostní dřeně zatím jen jeden - děkujeme ti Pepo a gratulujeme k ocenění," hovoří za své kolegy mluvčí Danuše Vránová.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist