Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

ČR – Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali předběžné varování před vysokými teplotami.

Aktuálně není v platnosti zatím žádná výstraha, upozorňují ale na současnou předpověď počasí. Ta říká, že ve středu 24. července v Čechách, ve čtvrtek 25. července na většině území kromě severovýchodu a v pátek 26. července na celém území ČR budou nejvyšší teploty pravděpodobně dosahovat přes 31 °C.

Víte, že

Zejména v těchto dnech, které provázejí vysoké letní teploty, může docházet k příznakům dehydratace organismu. Nedostatek tekutin může způsobit vyšší únavu, bolesti hlavy a kloubů nebo i vážnější problémy.

Pohybujete-li se po rozpálených městech, i zde vám přijde vhod čerstvá a chladná voda. Společnost Severočeské vodovody a kanalizace zásobuje pitnou vodou 59 pítek rozmístěných ve městech Ústeckého a Libereckého kraje. Pítka nabízejí možnost zdarma a pohodlně se občerstvit pitnou vodou. I v těchto pítkách je kvalita vody kontrolována.

Bohužel, leckdy dochází k tomu, že někteří lidé si z pítek dělají levný zdroj pitné vody a znemožňují tak druhým, aby se osvěžili. Pítka také využívají třeba k mytí nohou, což je účel, k němuž rozhodně nemají sloužit. Poničená pítka se společnost snaží opravit, aby i nadále mohla sloužit lidem k osvěžení.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací