Pátek 28. únor 2020
Svátek má Lumír

Litoměřicko - V litoměřickém okrese proběhla během víkendu celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na dodržování nejvyšší povolené rychlosti.

Bylo zkontrolováno 23 vozidel a zjištěno 18 dopravních přestupků. Výše pokut vystoupala na 11 200 korun.

"Během dopravní akce bylo zjištěno 5 řidičů, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost, šest kontrolovaných vozidel se nacházelo v nevyhovujícím technickém stavu, tři osoby nebyly připoutány během jízdy a dva řidiči usedli za volant vozidla pod vlivem návykové látky. V ostatních případech se jednalo např. o chybějící doklady či jiné porušení zákona," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Jeden z kontrolovaných řidičů se dopustil hned tří prohřešků najednou. Kromě řízení pod vlivem návykové látky řídil, ač věděl, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel a navíc řídil vozidlo, které bylo odcizené.

"Závažnějším jednáním čtyř řidičů se bude dále ve správním řízení zabývat příslušný úřad. Ve dvou případech pro řízení vozidla pod vlivem návykových látek a v dalších dvou pro nevyhovující technický stav vozidel," dodává mluvčí.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací