Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Litoměřice - Čas strávený v litoměřické Knihovně Karla Hynka Máchy bude ještě příjemnější. Instalace systému řízeného větrání (vzduchotechniky), která byla realizována v průběhu letních měsíců, zajistí přívod čerstvého vzduchu a přinese zlepšení teplotního komfortu v budově.

Knihovna po renovaci nabízí opět své služby čtenářům již od 6. října. Slavnostní otevření se konalo dnes za přítomnosti ředitele knihovny Karla Tománka a starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče.

Změnu ocení nejen čtenáři, ale i knihovnice, které doposud trávily parné letní dny v téměř nedýchatelném prostředí. Rekuperační výměník, jenž je součástí vzduchotechniky, zachytí část tepla nebo chladu z odváděného vzduchu a tím uspoří energii. Úspora je tak vysoká, že bude možné budovu v létě chladit, aniž by se tím zvýšila výsledná energetická náročnost budovy. Výhodou instalovaného systému je rozdělení do samostatných celků umožňující snadnější regulaci pomocí čidel CO2 podle aktuálních potřeb v jednotlivých částech budovy.

„Mám vždy radost, když se otvírá něco, co vylepšuje zázemí i prostředí v našich příspěvkových organizacích,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč, který neopomněl poděkovat zaměstnancům knihovny také za organizaci pestrého programu akcí.

Celkové náklady na realizaci dosahují cca 5 milionů korun. Projekt byl financován z Operačního programu Životního prostředí 2014-2020 Ministerstva životního prostředí a z finančních prostředků města.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací