Pondělí 30. březen 2020
Svátek má Arnošt

Litoměřice - Za naprosto neohleduplné vůči svému okolí lze označit chování lidí, kteří zaneřádili kontejnerová stání odpadem, jenž sem rozhodně nepatří. Některé se podařilo vypátrat, a to díky všímavosti občanů.

Jako lavina se v uplynulých dnech šířila na Facebooku fotka z Pokratické ulice (naproti lékárně), kam kdosi navozil křesla, spotřebiče a další věci, které pohodil na trávník, nedaleko kontejnerového stání. A to i přesto, že uložení tohoto odpadu na nedalekém sběrném dvoře v Nerudově ulici je zdarma! Městský úřad nyní tuto situaci řeší.

Obdobná situace se opakovala o několik dní později, ale na jiném místě. „Obyvatelé byli všímaví a okamžitě odbor životního prostředí na nepřípustné chování upozornili. Pachatele se díky nim podařilo vypátrat. Za upozornění moc děkujeme. Zahájíme s ním řízení, jehož výsledkem bude pokuta výrazně vyšší, než by původce odpadu stál jeho odvoz na sběrný dvůr,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Pavel Gryndler.

Na konci roku 2019 byl městu navýšen poplatek za likvidaci velkoobjemného odpadu. Přesto je uložení velkoobjemového odpadu v Nerudově ulici pro obyvatele města bezplatné. „Děkujeme všem, kteří ho využívají,“ uvedl vedoucí Gryndler.

Vývoj však nasvědčuje tomu, že kapacita dvora v následujících letech nebude dostačující. „Již nyní proto hledáme místo, kde by mohl být postaven další sběrný dvůr,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací