Čtvrtek 2. duben 2020
Svátek má Erika

Litoměřicko - Požár haly lovosického podniku Glanzstoff se zhruba 40milionovou škodou byl v loňském roce z hlediska bezpečnosti nejvážnější událostí loňského roku. Konstatovali to členové Bezpečnostní rady města Litoměřice jako obce s rozšířenou působností.

Vyšetřování události, při které hořela hala podniku, ještě nebylo ukončeno. Zda šlo o nedbalost, nebo o technickou závadu tedy zůstává nejasné.

Litoměřicko v roce 2019 nezažilo povodeň, ani nemusel být vyhlášen krizový stav. Podle ředitelky litoměřického územního pracoviště Policie ČR Heleny Pšeničkové nedošlo k vraždě, ani nebyla zaznamenána série loupeží, které trápí například střední Čechy. Pozitivní je i to, že drobně poklesla trestná činnost. „Naopak co nás trápí, je rostoucí dopravní nehodovost, přičemž přibývá počet řidičů řídících pod vlivem nejen alkoholu, ale i drog,“ poukázala na neradostný trend Helena Pšeničková.

Bezpečnostní radu, kterou řídí starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a členy jsou hlavně zástupci složek Integrovaného záchranného systému, navštívila jako zvláštní host epidemioložka Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Ladislava Matějíčková. „Nadále platí, že v České republice nebylo zaznamenána nákaza koronavirem. Ve stínu dění souvisejícího s nákazou pocházející z Číny však zůstává informace, že nadále na Litoměřicku trvá stav chřipkové epidemie,“ konstatovala hygienička.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací