Středa 15. červenec 2020
Svátek má Jindřich

Litoměřice - Již na třech příjezdech do města narazí řidiči na světelné zpomalovací značky upozorňující na dodržování padesátikilometrové rychlosti. Nově byly nainstalovány u Kovobelu na příjezdu od Terezína a u hřbitova na příjezdu od mostu generála Chábery.

„Policisté jsou s jejich umístěním spokojeni. Řidiči na ně v hojné míře reagují, čímž splňují svůj účel,“ sdělil Václav Blecha, investiční technik technických služeb.

První značka tohoto typu je již téměř rok umístěna na příjezdu od Trnovan poblíž Zahrady Čech. V minulých dnech prošla úpravou. „Byla doplněna o samodobíjecí fotovoltaický panel. Nyní tak má kombinovaný zdroj pro napájení. Přes den ji dobíjí panel a v noci veřejné osvětlení,“ vysvětlil Václav Blecha. „Silnější baterii zde bylo nutné umístit z důvodu velkého provozu, kdy docházelo k častému vybíjení baterie původní,“ uzavřel technik.

Město si od těchto značek slibuje zvýšení bezpečnosti obyvatel.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací