Středa 15. červenec 2020
Svátek má Jindřich

Litoměřice - Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července znovu otevírá návštěvníkům. Po uzavření v době koronakrize dochází k obnově průvodcovské činnosti.

Turisté mohou opět zavítat na Kalich, byť v menším počtu osob, a kromě neopakovatelného výhledu načerpat zajímavé informace od průvodce. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru města Litoměřice, které sídlí na Mírovém náměstí v budově radnice a je vstupní branou na Kalich.

Věž je až do konce září přístupná návštěvníkům od pondělí do pátku vždy od 10:00 – 16:00, čas prohlídky stanoví zaměstnanci infocentra. V sobotu a neděli jsou návštěvy věže určené na 13:00. V zimní sezóně (říjen–duben) má památka zkrácené návštěvní hodiny. Co se vstupného týče, dospělí zaplatí za vstup 50 korun, děti od 6-15 let 20 korun, studenti, důchodci a držitelé průkazu ZTP pak 30 korun. Prohlídka je možná pouze za příznivých klimatických podmínek.

Délka prohlídky činí zhruba půl hodiny. Příchozí se dozví zajímavé informace nejen o Kalichu, ale i dalších turistických atraktivitách ve městě a okolí. Litoměřice jsou živým městem, které nabízí každému návštěvníkovi rozmanité možnosti. V případě dotazů či zájmu o prohlídku volejte +420 416 916 440 nebo kontaktujte zaměstnance prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací