Neděle 1. listopad 2020
Svátek má Felix

Roudnice nad Labem - Ve středu dopoledne odborná firma zahájila plánované kácení usychajících dřevin. Přibližně stovku stromů, nejen v sídlišti, ale na celém území města, nahradí nové vhodnější a odolnější výsadba.

Jednou z aktivit roudnického odboru životního prostředí je péče o veřejnou zeleň. Její údržbu plánuje na základě pravidelných terénních kontrol. V průběhu léta takto byly označeny usychající břízy, které by již do příští sezóny nevydržely a mohly ohrozit zdraví či majetek.

Na lípu u hřbitova bylo nutné využít mobilní plošinu Roudnických městských služeb. Poté práce pokračovaly do Neklanovy ulice. Přibližně stovku stromů, nejen v sídlišti, ale na celém území města, nahradí nové vhodnější a odolnější dřeviny odpovídající provedené studii veřejných prostranství. K výsadbě jsou pro sušší stanoviště doporučeny javory, habry, třešně, lísky, lípy nebo jilmy.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací