Pátek 5. březen 2021
Svátek má Kazimir

Ústecký kraj - Policisté Poříčního oddělení Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje provádějí pravidelně v zimní sezóně monitoring oblíbených míst na zamrzlých jezerech, rybnících i řekách, kde se shromažďuje větší množství lidí kvůli bruslení, hokeji a dalším zimním aktivitám. V letošním roce probíhá měření na vodních plochách v okresech Ústí nad Labem, Litoměřice, Teplice, Děčín a Most.

Měření tloušťky ledu se provádí sondáží ve vzdálenosti 1 metr, 5 metrů a 20 metrů od břehu na vytipovaných vodních plochách. Výsledky měření jsou k dispozici na webových stránkách Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje (Monitoring zaledněných vodních ploch).

"Při měřeních uskutečněných v posledních dnech policisté zjistili, že na většině vodních ploch je led tenký, bořící se a jeho tloušťka se pohybuje od 1 do 10 cm. Pohyb na takové ledové ploše tedy není bezpečný!" upozorňuje mluvčí policistů Šárka Poláčková.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací