Neděle 28. květen 2023
Svátek má Vilém

Litoměřice - Litoměřická nemocnice není žádnou výjimkou ve srovnání s ostatními lůžkovými zdravotnickými zařízeními. I ona se v současné době blíží stavu maximální obsazenosti lůžek intenzivní péče. A leží na nich stále mladší pacienti s vážným průběhem onemocnění Covid-19.

“V tuto chvíli jsou lůžka intenzivní péče zaplněna zhruba na 95 procent,“ informoval včera předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s., Radek Lončák. Díky dobré spolupráci nemocnic v rámci Ústeckého kraje a velkému nasazení zdravotního personálu se ale podle jeho slov nadále daří poskytovat péči všem, kdo ji potřebují.

„Je tomu tak i přesto, že se potýkáme s nedostatkem kvalifikovaného zdravotnického personálu. V tuto chvíli nám chybí zhruba pět desítek pracovníků. Na rozdíl od loňského jara zůstaly v provozu i ambulance, ačkoliv jejich personál z části využíváme i pro práci v boji s covidem,“ uvedl Radek Lončák.

Všichni zdravotničtí pracovníci nemocnice, kteří jsou v přímém kontaktu s covidovými pacienty a u kterých se nevyskytla jakákoliv kontraindikace, včetně odmítnutí, již byli očkováni minimálně první dávkou vakcíny. Postupně přicházejí na řadu další. Litoměřická nemocnice však neočkuje pouze své zaměstnance. V provozu je jak testovací středisko na Covid-19 (PCR a antigenní testy), tak i očkovací centrum, kde se tento týden začali v hojné míře testovat i lidé pracující ve školství. Reigstrační formulář najdete na https://www.nemocnice-lt.cz/pacient/ockovani-proti-covid-19/

"Všichni dělají maximum. Každému patří velké poděkování. Veřejnost v této souvislosti prosím, aby každý z nás dodržoval stanovená opatření. V tuto chvíli není čas na sáhodlouhé rozbory a diskuse. Česká republika má velké problémy. Nemocnice se dostávají nebo již jsou na hranicích svých kapacit a na lůžkách intenzivní péče leží stále mladší lidé. Je třeba se chovat ohleduplně, vzájemně se podporovat a pomáhat si. Jen tak vše překonáme. Jde o naše zdraví a životy,“ vyzývá veřejnost Ladislav Chlupáč.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist