Pondělí 25. říjen 2021
Svátek má Beáta

Lednice - Lednicko-valtický areál se v uplynulých dnech stal dějištěm soutěžního klání speciálních pořádkových jednotek. Během Policejního mistrovství ČR poměřily své síly jednotky z Moravskoslezského kraje, Ústeckého kraje a z hlavního města Prahy.

Zasoutěžit si na jižní Moravu přijeli i policisté z polských Katovic. Další část mistrovství se odehrála na Znojemsku, v prostředí Vranovské přehrady. V soutěžních disciplínách, které simulovaly reálné situace, hrála důležitou roli jak rychlost a síla, tak i policejní taktika a odbornost.

2709pcrkz1

Foto: Policie ČR

Členové jednotek museli také prokázat schopnost týmové spolupráce. Znalosti v oblasti poskytování první pomoci pomohli u soutěžících prověřit jihomoravští zdravotničtí záchranáři.

2709pcrkz2

Foto: Policie ČR

"Nejlepšího výsledku nakonec dosáhl tým z Ústí nad Labem, následovaný týmem z Katovic. Na třetím místě se umístili policisté z Ostravy a čtvrtou příčku obsadila jednotka z Prahy. Brněnští policisté se závodu účastnili v roli pořadatelů," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

2709pcrkz3

Foto: Policie ČR

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací