Úterý 26. září 2023
Svátek má Andrea

Ústecký kraj - V tomto týdnu probíhala ve spolupráci s mezinárodním sdružením ROADPOL celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu nákladní a autobusové dopravy (doby řízení, bezpečnostní přestávky a doby odpočinku, kontrola předepsaných dokladů, technického stavu vozidel, zajištění nákladu apod.).

V Ústeckém kraji policisté zkontrolovali celkem 177 vozidel a zjistili 98 dopravních přestupků. Řidičům policisté za tyto přestupky uložili 68 blokových pokut v celkové výši 108 800 korun. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 30 přestupků.

Nejčastěji policisté řešili překročení hmotnosti vozidla, celkem ve 34 případech. Dalšími prohřešky byly nevyhovující technický stav vozidel v 16 případech, překročení maximální povolené rychlosti ve 14 případech, porušení silničního zákona v 10 případech a nepoužití bezpečnostních pásů v 1 případě. Mezinárodní dohoda AETR byla porušena v 8 případech, 6 řidičů nedodrželo bezpečnostní přestávky a doby jízdy. Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté přistihli za volantem 1 šoféra, který u sebe neměl řidičský průkaz.

"Policisté v průběhu akce zkontrolovali 76 nákladních vozidel nad 3,5 t a 2 autobusy. U 15 z těchto nákladních vozidel bylo zjištěno porušení zákona, konkrétně se jednalo o následující přestupky: Porušení v oblasti sociálních předpisů (dodržování dob řízení, přestávek, odpočinku, používání tachografu,…) zaznamenali policisté u 12 řidičů. V 15 případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu. Přestupek v souvislosti se zajištěním nákladu byl zaznamenán v 6 případech, 3 vozidla byla přetížená. Za nepoužití bezpečnostních pásů zaplatil pokutu 1 řidič," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist