Neděle 28. květen 2023
Svátek má Vilém

Ústecký kraj - Začátek letních prázdnin je ve znamení dopravních akcí, které by měly přispět ke zvýšení bezpečnosti intenzivnějšího silničního provozu. Celorepublikové opatření proto probíhá opakovaně a mělo by působit také preventivně. Policisté kontrolují, zda řidiči motorových vozidel dodržují všechny povinnosti, které jim ukládá platná legislativa, více se věnují také chování chodců a cyklistů, kteří jsou v případě dopravních nehod zvlášť ohroženou skupinou.

Dopravní akce se zúčastnilo 94 policistů, kteří zkontrolovali 708 vozidel a zjistili 232 případů porušení zákona. Z tohoto počtu bylo 17 přestupků oznámeno k vyřízení ve správním řízení na příslušný úřad. Celkem policisté přestupcům udělili 215 blokových pokut v celkové výši 118 400 korun.

"Jedenadevadesát řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, devětačtyřicet osob nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem a 33 vozidel se nacházelo v nevyhovujícím technickém stavu. V pěti případech řidiči nepředložili doklad o pojištění odpovědnosti a jeden řidič měl pozitivní dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu. Čtyři řidiči drželi během jízdy hovorové zařízení, 3 řidiči porušovali dohodu AETR a jeden řidič usedl za volant vozidla bez řidičského oprávnění," uvádí policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Přestupků se dopustili také čtyři cyklisté a jeden chodec. V ostatních případech se jednalo např. o chybějící doklady či jiné porušení zákona. Během dopravní akce byl také vypátrán jeden z pachatelů trestné činnosti.

"Prázdninové dopravní akce nekončí a s policisty se můžete setkat na silnicích i v následujících dnech," uvedla tisková mluvčí.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist