Středa 30. listopad 2022
Svátek má Ondřej

Ústecko - Policisté z ústecké hospodářské kriminálky tentokrát čelili silnému protivníkovi, když proti nim stál věštec s magickými schopnostmi.

V akci s krycím názvem "Černokněžník" zadrželi v minulém týdnu jednatřicetiletého muže, který prostřednictvím internetu, pod nejrůznějšími profily "Kartářka věštica Verunka" a "Gabriel ezoterik Čaroděj", nabízel ezoterické služby, magické rituály a věštění budoucnosti. Tímto způsobem od jedné poškozené ženy z Ústecka vylákal částku ve výši 1 486 200,-Kč. K tomuto mu pouze stačil příslib magických rituálů a materiálu k nim určených.

K překvapení kriminalistů si však jejich příchod nevyvěštil a při zadržení byl viditelně zaskočen. Při následném výslechu připustil, že žádný materiál nenakoupil a téměř veškeré prostředky užil k financování své hráčské vášně. Minulý týden si tento 31letý muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin podvodu, přičemž v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v délce 2-8 let.

"Kriminalisté apelují na všechny, nejenom ženy, ale i muže, aby zvážili důvěryhodnost podobných služeb. Zároveň žádají případně další poškozené, kteří naletěli tomuto "čarodějovi", aby se přihlásili policistům na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist