Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Litoměřice - Již měsíc je poskytovatelem zdravotních služeb v litoměřické nemocnici akciová společnost Nemocnice Litoměřice, a.s. Ta se začátkem října nahradila původního poskytovatele, kterým byla až do konce září 2017 příspěvková organizace Městská nemocnice v Litoměřicích.

„Přechod, který byl pouze administrativní povahy, se nám podařilo zvládnout bez větších problémů. Ty, které vznikaly v přímém procesu převodu, se nám dařilo operativně zvládat. Jsem za to rád, protože přípravy na tento krok byly velmi náročné a trvaly několik měsíců. Během nich probíhala jednání s partnery, především zdravotními pojišťovnami, museli jsme od ústeckého krajského úřadu získat registraci k poskytování zdravotních služeb nově založenou společností, přenastavit informační systémy, učinit inventury stavu k 30. září a spoustu dalších kroků. Třeba jen nových razítek jsme museli nechat udělat více než 250 kusů,“ zmínil několik faktů Radek Lončák, předseda představenstva akciové společnosti a dodal: „Uvnitř nemocnice jsme museli napnout všechny síly, aby byl přerod v akciovou společnost bezproblémový. Velmi rád bych touto cestou všem, kteří se na tom podíleli, poděkoval,“ neskrýval radost Lončák.

Změna poskytovatele zdravotních služeb podle vedení nemocnice v žádném případě nebude znamenat změny pro pacienty a ani pro zaměstnance nemocnice. „Chápu, že převod nemocnice na jinou právní formu může u někoho vyvolávat obavy, ale opravdu se nic měnit nebude. Zachována je jak shodná struktura poskytovaných služeb, což bylo ostatně podmínkou rady města hned od začátku, tak i všechny pracovněprávní vztahy a benefity pro zaměstnance,“ ujistil Radek Lončák závěrem.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist