Úterý 26. září 2023
Svátek má Andrea

Ústecký kraj - Více než šest a půl tisíce kusů padělků či napodobenin dětského zboží objevili v uplynulých dnech ústečtí celníci při důkladné kontrole kontejneru z Číny.

V útrobách kontejneru celníci nalezli mezi 40 položkami různého zboží i 4 080 kusů dětských her tzv. speciálních odpalovačů kotoučků, 1.824 kusů papírových deskových pořadačů a 659 kusů látkových tašek, u kterých vzniklo důvodné podezření z porušení práv majitelů ochranných známek.

Hodnota zajištěného zboží, vyčíslená v ceně originálních výrobků, byla stanovena na 1 259 477 korun. Příjemcem zboží byla firma sídlící na Slovensku, tam už ale padělky nedorazí.

3006kontejner

Foto: Celní úřad pro Ústecký kraj

„Celníci oslovili zástupce majitelů dotčených ochranných známek a sdělili jim svá podezření, že by se mohlo jednat o neoriginální výrobky. Ti jejich názor potvrdili. Zajištěné zboží zůstává pod celním dohledem do doby, než bude zničeno,“ uvedl Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

„Padělané zboží nezpůsobuje škodu jen majitelům práv duševního vlastnictví. Vzhledem k jeho mnohdy nízké kvalitě je ohroženo také zdraví uživatelů, a to zejména v případě dětských hraček. Ochrana trhu před takovým zbožím je jednou z priorit české celní správy,“ dodal Jiří Nejedlý.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist