Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Roudnice nad Labem - Dvacet jízd a 25 ujetých kilometrů. Skoro třicet nadšených seniorů si užilo podél řeky Labe výlet, který pro ně byl opravdu mimořádný. Projekt Cykloterapie postupně vstupuje do povědomí nejen místních, ale i přespolních nadšenců, kteří chtějí dopřát především seniorům vyjížďku po cyklostezce v elektrické cyklorikše.

Spolupráce s dobrovolníky, kteří prošli školením, obsluhují rikšu a jsou pro seniory kamarádským doprovodem, funguje doposud výborně. Zdravé město Ústí nad Labem se tak stalo jedním z prvních tří měst v Česku, které rikšu pro své seniory pořídilo a uvedlo do provozu.

Zájem o rikšu projevili mimo jiné také v Roudnici nad Labem, kde se stala jedním z hlavních lákadel tamějšího Cyklobraní - Zažít Roudnici jinak. Rikša najela celkem 25 kilometrů podél řeky Labe a svezla bezmála třicet nadšených seniorů. „Krásné to bylo. Rádi bychom se svezli častěji,“ shodli se do jednoho. Většina z nich na kole neseděla desítky let. Nejstaršímu pasažérovi bylo 87 let, do rikši nastoupil i s manželkou. „Ani nemůžeme vyjádřit, jak úžasné to bylo. Je úžasné, když se myslí i na důchodce.“

Rikša byla do Roudnice nad Labem zapůjčena na jeden den díky vstřícnosti města Ústí nad Labem (jako pořizovatele) a Domova pro seniory ve Velkém Březně, kde je od začátku léta k dispozici klientům, kteří ji rádi a často využívají. Rikšu přijel do Roudnice řídit proškolený pilot Martin Urbánek z Ústí nad Labem ve svém volném čase. Jezdilo se za krásného počasí na cyklostezce přímo u Labe, která je pro výlety ideální - nesmějí po ní totiž jezdit automobily. Stejná situace je také ve Velkém Březně, kde se domov pro seniory nachází přímo na stezce.

Roudnice nad Labem díky místním dobrovolníkům a podpoře města rikšu pořídí na cyklistickou sezonu 2020. „Peníze na tento projekt byly předběžně schváleny,“ uvedl místostarosta Vlastimil Čtverák.

Více o cyklorikše v Roudnici: https://www.facebook.com/riksaroudnice 

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací