Středa 15. červenec 2020
Svátek má Jindřich

Litoměřice - 18.880 korun je částka, kterou se za uplynulých 13 měsíců podařilo vybrat do kasiček Nadačního fondu Kapka naděje. Ty byly v rámci celorepublikového projektu Dárky naděje umístěny na jaře 2015 do nemocniční lékárny a prodejny zdravotnických potřeb, kde do nich lidé mohou házet libovolné částky, příp. si za 30 Kč zakoupit reflexní pásky s logem nadace.

Obsah kasiček byl dnes již popáté vybrán a sečten. „Kasičky vybíráme přibližně jednou ročně. Za celou dobu existence sbírky jsme takto vybrali již téměř 100 tisíc korun, přesně 97 tisíc,“ neskrývala radost z výsledku Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory litoměřické nemocnice a připomněla, že vybraná částka bude, stejně jako v předchozích vlnách, odeslána do Kapky naděje, kde bude přidána k již zmíněným částkám vybraným v minulosti. „Za peníze, které takto postupně vybíráme, nám Kapka naděje pro naše dětské oddělení zakoupí konkrétní přístroj nebo zařízení, které si sami určíme, a následně ho naší nemocnici daruje,“ přiblížila další postup.

Vybráním kasiček spolupráce na projektu Dárky naděje rozhodně nekončí. Do průhledných plastových boxů mohou zájemci v lékárně i prodejně zdravotnických potřeb přispívat i nadále.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací