Pátek 5. březen 2021
Svátek má Kazimir

ČR - Vyrazili jste do hor a potkali jste policisty na lyžích? Možná jste si všimli, že má jejich výbava stejné barevné provedení jako třeba auta či motorky.

Policisté vyrážejí do přírody třeba v Krkonošském národním parku si berou za cíl nově policejní hlídky na lyžích, které budou působit ruku v ruce se strážci ochrany přírody národního parku a ve spolupráci a za podpory Horské služby ČR. V těžce přístupném terénu se budou policisté ve „smíšených hlídkách“ se strážci Správy KRNAP pohybovat na speciálním skialpinistickém vybavení.

„Jako odborníci na pohyb v zasněženém terénu jsme příslušníkům Policie ČR poskytli základní výcvik pohybu v terénu na skialpech. Měli by zvládnout náročné lokality, které jsou bohužel velmi oblíbené u skialpinistů, a to i přes nebezpečí, které hrozí jim, a při stržení laviny vlivem jízdy na lavinovém svahu i ostatním,“ uvedl k projektu Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

​„Policisty jsme pro výkon služby na lyžích vybavili, a to jak technickým vybavením, tak i s tím spojenou výstrojí. Policisté mají specifické dovednosti a jsou také odborně od Horské služby proškolení pro výkon služby na lyžích. Krkonošský národní park používá zvláštní ochrany a policisté budou s pracovníky KRNAP a Horské služby koordinovat činnost hlídek působících v terénu. Cílem je ochránit jednak životy a zdraví lidí v nebezpečných lokalitách, ale také společně s pracovníky Správy KRNAP odpovídajícím způsobem zasáhnout v případě porušování pravidel při ochraně přírody,“ upřesňuje Petr Petřík, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Na lyžích je možné v Krkonošském národním parku na území Královéhradeckého kraje potkat naráz až osm policistů, nicméně tento specifický výkon služby bude organizován s ohledem na možnosti a zejména aktuální situaci.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací