Pondělí 25. říjen 2021
Svátek má Beáta

Litoměřice - Litoměřické infocentrum zařadilo do sortimentu upomínkových předmětů voňavá mýdla s logem města vyrobená v sociálně terapeutických dílnách Naděje, jednou z neziskových organizací, se kterými město dlouhodobě spolupracuje. Radost z tohoto dárku umí u srdce zahřát hned několikrát. Výtěžek z prodeje totiž putuje přímo na podporu aktivit klientů, kteří mýdla vyrobili.

„Kompletní výroba mýdel i jejich samotné balení, to vše připravuje skupina našich klientů. Pravidelně k nám přicházejí získávat a upevňovat pracovní návyky, které je naplňují,“ prozradila vedoucí sociálně terapeutické dílny Naděje Kateřina Drbohlavová a dodala, že práce v dílně má pro klienty význam nejen v podobě činnosti samotné, ale i jejího procesu, kdy se učí umět spolupracovat, být trpěliví či nebát se říct si o radu. Vidí také hodnotu své práce „Za odvedenou činnost naši klienti dostávají tzv. Nadějáčky, které mohou ušetřit a pořídit si za ně nějakou drobnost v podobě výrobků z dílny. I získané peníze z jejich výrobků se jim vrací zpět formou různých exkurzí, výletů či společných aktivit, které tak můžeme pořádat i víckrát do roka,“ upřesnil Richard Brejša, asistent ředitelky litoměřické Naděje.

2209mydlokz1

Foto: Město Litoměřice

V prostorách Naděje vznikají kromě mýdel pro litoměřické „íčko“ i jiné rukodělné výrobky. Košíky, koberce, bižuterie a mnoho dalších. Zakázka mýdel s logem města svým rozsahem patří mezi ty větší a klienti nad ní stráví přibližně tři měsíce práce.

2209MYDLOKZ3

Foto: Město Litoměřice

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací