Pondělí 25. říjen 2021
Svátek má Beáta

Litoměřice - Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a primátor partnerského města Míšeň Olaf Raschke se v úterý sešli v Litoměřicích. Hlavními důvody návštěvy čelního představitele saského města s doprovodem byla výměna zkušeností s provozem koupaliště a cyklověže.

Na koupališti přivítal delegaci ředitel Městských sportovních zařízení Jaromír Tvrzník, který ji seznámil s historií i současným provozem. Hosté se zajímali o návštěvnost, finanční náklady i obslužnost. Následovala návštěva cyklověže, kde viděli celý proces uložení a vyjmutí kola. Také zde otázky směřovaly na náklady, vytíženost, zabezpečení, servis atd.

„Oba jsme ve funkcích dlouho, takže naše spolupráce již trvá více než patnáct let. Výměna zkušeností k tomu patří. Někdy je zbytečné vymýšlet již vymyšlené. V případě cyklověže jde zatím o poměrně málo rozšířenou věc. Rádi by u nich také něco podobného postavili, vysvětlili jsme jim tedy, jak vše funguje,“ sdělil Ladislav Chlupáč.

Zástupci Míšně v závěru setkání ocenili snahu města Litoměřice o rozvoj služeb pro místní obyvatele i cestovní ruch. Míšeň a Litoměřice jsou partnerskými městy od roku 1996. Spojuje je řeka Labe, podobná historie, velikost či vinná tradice.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací