Neděle 14. srpen 2022
Svátek má Alan

Výškov - Obec Výškov se nachází v Ústeckém kraji, asi 12 km od Žatce. Žije tam 498 obyvatel. Jeho součástí jsou ještě Počerady a Výškov – Rozvodna. Podle místních je to klidná vesnice.

Ročně tu radnice pořádá několik kulturních akcí. A nejsou to jenom akce, ale i sportovní vyžití. Například dětská hřiště jsou ve všech třech obcích. Ve Výškově je fotbalové hřiště, oddíl stolního tenisu a také dva šipkové týmy. Za několik posledních let se v obci i stavělo a rekonstruovalo.

„Byla tady rekonstrukce obecního úřadu v roce 2013, rekonstrukce restaurace, kulturního domu, oprava chodníků, výstavba nového chodníku,“ vypočítává Jiří Samuel, místostarosta obce Výškov.

Místním radnice poskytuje zdarma internet a připojení k televizi. Také finančně přispívá nově narozeným dětem. Investuje ale i do dalších projektů. K obci neodmyslitelně patří i blízká elektrárna Počerady, která je významným partnerem Výškova.

Věcí, kterou vedení obce trápí, jsou neobydlené a polorozpadné nemovitosti. Ty se obecní úřad snaží postupně vykupovat. Po demolici na jejich místě vzniknou parcely pro výstavbu rodinných domů, jako v Počeradech poblíž kapličky.

Chcete nás pozvat také do vaší obce? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist