Neděle 14. srpen 2022
Svátek má Alan

Most - Vedení města Mostu rozhodlo v návaznosti na nové vládní opatření proti šíření koronaviru o zrušení Vánočních trhů. Obyvatele ale zcela o možnost nakoupit si ve stáncích nepřipravilo. S omezeným program přichystalo Zimní farmářské trhy, které potrvají až do 6. ledna příštího roku.

"Takto hloupé rozhodnutí omezující pohyb osob na čerstvém vzduchu, kdy o pár metrů vedle se v obchodním domě tísní několik set osob v uzavřeném prostoru, je pro nás nepřijatelné. Každý, kdo má svých pět pohromadě přece vyhodnotí, kde je větší riziko možnosti nákazy. Rozhodnutí Vlády ČR bereme na vědomí, ale rozhodně s ním nesouhlasíme,“ uvedl primátor města Mostu Jan Paparega.

Inspirovala se i další města. O trhy lidé nepřicházejí mnohdy tam, kde není u vlády na radnicích ANO. Ve městech, kde je ve vedení radnic uskupení Andreje Babiše, jehož vláda nařízení schválila, trhy zrušili. "Proč vánoční trhy ne a obchodní centra ano? V OC jsme zakázali konzumaci jídla, lidé tak mají po celou dobu respirátory. Prodejci zajištuji dezinfekci, hlídají rozestupy. Na trhu je to nekontrolovatelné. Lidé v malé blízkosti konzumují, pijí a setkávají se zde velké skupiny lidí," snaží se vysvětlovat ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Pravděpodobně nebyl v poslední době u žádného supermarketu a vláda v demisi tak opět nastolila v českém podnikatelském prostředí zcela nerovné podmínky. 

Foto

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist