Úterý 29. září 2020
Svátek má Michal

Krušné hory - Vyrazte shodit nabraná kila po svátcích a přitom se kochejte přírodou! Vydejte se do Krušných hor na Medvědí skálu.

Trasa není nijak náročná. Doporučujeme vyrazit z Lesné na Medvědí skálu. Trasa měří necelých 5 kilometrů, což je krásná hodinová procházka, kterou zvládnou i děti. Teple se ale oblečte. Na horách totiž leží několik centimetrů sněhu. Z Medvědí skály je za pěkného počasí krásný výhled po okolí a je vidět i Jedlová hora vzdálená několik kilometrů.

Medvědí skála je druhá nejvyšší hora Mostecka. Hoře dal název poslední medvěd, který tu byl v 18. století zastřelen. Vrchol tvoří asi sedm metrů vysoká homole, na kterou lze vylézt po kamenných schodech.

Fotogalerie

Z vrcholu je možný rozhled po různých místech Mostecka, od Hory Sv. Kateřiny přes Jeřabinu, Loučnou, Litvínov, Bořeň, Milešovku, Hvěvín až po Klínovec.

V roce 1863 byla Medvědí skála vybrána rakouskými a saskými zeměměřiči jako jeden z opěrných bodů při tvorbě evropské triangulační sítě. Proto tam také stával triangulační sloup a okolo něj byla trámová věž. Stavba se ale neudržovala, a tak se někdy okolo roku 1905 zřítila.

Kudy tam

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací