Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel
Archivováno

Litoměřice - V pořadí druhý elektromobil převezme v pátek 16. prosince do užívání Luboš Mlejnecký, dispečer dopravní zdravotní služby litoměřické nemocnice. Dva vozy značky VW Golf budou v nemocnici sloužit právě pro potřeby tohoto pracoviště.

1312elektromobil

Jeden elektromobil už nemocnice má, další dostane v pátek. Foto: Naděžda Křečková

„Naše zkušenost s tímto typem aut je zatím zhruba týdenní a na nějaké závěry je ještě brzy. Nyní jsme v jakémsi testovacím režimu, který vyhodnotíme až po určité době provozu. Ale již v této chvíli mohu říci, že jde jednoznačně o krok směrem k ochraně životního prostředí, což je téma, které velmi rádi podpoříme," zhodnotil Luboš Mlejnecký a dodal, že v areálu nemocnice budou pro tato vozidla zřízena dvě dobíjecí stanoviště.

Dodání vozidel s ekologickým provozem je součástí projektu elektromobility Zdravého města kategorie A, kterým odstartovalo Město Litoměřice minulý týden výměnu služebních vozidel za ekologická. V rámci tohoto projektu bylo dodáno deset elektromobilů a čtyři hybridy značky Volkswagen, které využije nejen samo Město, ale i několik jeho příspěvkových organizací, včetně nemocnice.

1312elektromobil2

Na dispečinku dopravní služby budou sloužit dva vozy značky Volkswagen. Foto: Naděžda Křečková

Elektromobily byly pořízeny formou operativního leasingu uzavřeného na dva roky. Elektromobily pro využití Městem Litoměřice a jeho vybranými příspěvkovými organizacemi dodala městu firma Horejsek, největší distributor této značky v Ústeckém kraji, jež vyhrála výběrové řízení na dodavatele.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist