Čtvrtek 2. duben 2020
Svátek má Erika

Litoměřice - Rádi se bavíte? Máte rádi masky a skvělou atmosféru? Opět je tu masopustní veselí, které proběhne 8.února na litoměřickém Mírovém náměstí v době od 10 do 18 hodin.

Letošní, již desátý ročník začíná v 10 hodin v Divadle Karla Hynka Máchy pohádkou pro děti. Po skončení pohádky bude od 11 hodin v prostorách divadla otevřena dílna na výrobu masek, kde si děti mohou vytvořit masopustní masku do průvodu.

Stánkový prodej, který nabídne až 40 stánků,začne v 11 hodin tradiční zabíjačkou. Výrobu zabijačkových lahůdek doplní poutavé vyprávění mistra řezníka. Prodejní stánky opět nabídnou pestrý sortiment. Na pultech uvidíte dřevěné hračky, čelenky, bavlněné tašky, čepice, andělské obrazy a mnoho dalších výrobků.

„Připraven je celodenní program, dozvíte se o masopustu a jeho tradicích, těšit se můžete na jitrnicové soutěžení, pohádky, písničky, pohádkové bytosti, zvířátka na pomazlení a koníky na povození. Každého, kdo přijde v masce, odměníme,“ slibuje Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice, které i letos akci organizují.

Ve 14 hodin se můžete připojit do masopustního průvodu po náměstí s rejem masek a flašinetářem.

Z občerstvení se můžete těšit na zabijačkové speciality, trdelník, frgále, perníčky, cukrovinky, jedlé kaštany, sýry, sušené ovoce, teplé i studené nápoje a další pochutiny.Stejně jako na předchozích akcích, tak ani na masopustu,nenajdete jednorázové plastové kelímky.

Vstup bude jako každý rok zdarma. Kompletní program najdete na https://www.mkz-ltm.cz.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací