Čtvrtek 9. prosinec 2021
Svátek má Vratislav

Roudnice nad Labem - Podřipské muzeum bylo, v souvislosti s pandemií COVID-19, nuceno zrušit či přesunout předem plánované programy. Na začátku června se však pro jednotlivce a menší skupiny znovu otevře. V opraveném interiéru nabídne obnovenou stálou expozici i celou řadu zajímavých tematických výstav.

Uvolňování mimořádných opatření, která byla přijata v souvislosti s pandemií koronaviru, pokračuje další vlnou. Jelikož se muselo odložit, zrušit či přesunout velké množství předem plánovaných programů, informuje muzeum příznivce o nově sestaveném plánu muzejních akcí na zbytek roku 2020.

  • Nutného uzavření muzea pro veřejnost bylo využito pro potřebné drobné opravy a úpravy expozičních prostor, například výmalby schodiště a na ní navazující instalace nových výstavních technologíí. Obnovy se dočkala také stálá obrazová expozice významných osobností Podřipska a prostory ve 2. patře. Zde bude návštěvníky nově čekat dlouhodobá výstava krajinomaleb severozápadních Čech, včetně Roudnicka a dřevěných střeleckých terčů od malíře Ernsta Gustava Doerella pocházejících z 19. století vypůjčená ze sbírek ústeckého muzea. Dále je v plánu otevřít výstavu antických váz, terakot a lamp ze sbírek pražského Umělecko průmyslového muzea.
  • S aktivitami nezůstává pozadu ani Klub sběratelů platidel a drobných starožitností, který chystá v muzeu současně dvě výstavy v rámci výročí týkajících se známých osobností. Oba záměry budou věnovány kulatým výročím narození dvou českých osobností. Národní buditel Václav Kratochvíl by letos oslavil 200. výročí od narození a český malíř Alfons Mucha 160. výročí.
  • Odloženou výstavu věnovanou 75. výročí konce 2. světové války, která je naplánována ve spolupráci s Městem Roudnice nad Labem a roudnickým Klubem přátel československého opevnění je posunutá na počátek měsíce července a potrvá do poloviny listopadu. Posunuto je i zahájení výstavy věnované roudnické židovské rodině Epsteinových, jejímž členem byl známý sportovec a olympionik Kurt Epstein, které se bude konat ve druhé polovině listopadu.
  • Z důvodů velkého zájmu veřejnosti bylo po dohodě s Ústavem archeologické památkové péče severozápadních Čech prodlouženo do konce června stávající výstavu "1000 let žili ve stínu Radobýlu".
  • Všechny předem plánované přednášky s tématikou stavby nového mostu, místopisu a konce 2. světové války, včetně Muzejní noci byly přesunuty na podzimní a zimní měsíce. Pořádání těchto programů se bude odvíjet od aktuálního stavu epidemiologické situace a hygienických opatření.

Podřipské muzeum bude pro jednotlivce a menší skupiny otevřeno od počátku června, přesné datum bude zveřejněno v kulturním přehledu a na webových stránkách.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací