Neděle 23. září 2018
Svátek má Berta

Bílka – V srdci Českého středohoří, v Bílce pod Milešovkou na Teplicku se v sobotu 23. září uskuteční již 18. Svatováclavské slavnosti. Vedle tradičního kulturního programu s hudbou a divadlem se tentokrát mohou návštěvníci těšit na jedny z největších místních trhů s výrobky z Českého středohoří.

Budou si zde moci koupit med, sýry, džemy, šperky, víno, plstěné výrobky, mýdla a další. Program akce, kterou tradičně pořádá Spolek přátel Českého středohoří v Bílce pod Milešovkou, začíná ve 14 hodin rozezvučením zvonu místní oceněné kapličky.

Návštěvníci se mohou těšit například na Duchcovský pěvecký sbor, dívčí pěvecký sbor Lada, divadélko Uličník, žáky ZŠ v Žalanech nebo skupinu Sam´s Band. O stopách svatého Václava bude vyprávět historik Martin Krsek. „Návštěvníci se také mohou těšit na trhy místních produktů z Českého středohoří. Ty letošní budou asi vůbec největší v historii,“ uvedl Ivan Nosek, který stál u zrodu tradice Svatováclavských slavností v Bílce.

Pro děti jsou vedle malování na obličej připraveny také hry na čtyřech stanovištích. Akce potrvá zhruba do 17:00, kdy bude následovat opékání buřtů na návsi. Svůj stánek bude mít také CHKO České středohoří.

Slavnosti letos významně podpořila společnost Globus. Mezi další podporovatele patří obec Bořislav a společnosti Lafarge Cement a Lovochemie.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací