Pátek 27. květen 2022
Svátek má Valdemar

Lovosice - Lovosické koupaliště otevře návštěvníkům brány v červnu. Záležet bude na počasí. Od roku 2016, kdy bylo po povodních opětovně otevřeno, se jeho zázemí a komfort každoročně zlepšuje. Letos to byla oprava bazénových těles.

K opravě město přistoupilo z důvodu poškození povrchů a úniku vody do zakrytého prostoru dvojdráhy v tělese dětského bazénu. Oprava spočívala v provedení revize stávajících železobetonových konstrukcí. Následovalo vyspravení trhlin a spár a takto připravená plocha posloužila jako podklad pro položení nově navržené těžké bazénové folie. Protiskluzovou úpravou bylo opatřeno také schodiště a folie byla položena i na skluzavce. „Provoz veřejného koupaliště je vždy ztrátový, na vstupném se nikdy nevybere tolik peněz, kolik je potřeba na jeho sezónní provoz. S tím počítáme a koupaliště bereme jako službu občanům. Nechceme ale zbytečně utrácet na drahém provozu, proto byla v minulosti vybudována předúpravna vody, díky které můžeme používat vodu z vrtu a ne drahou vodu z vodovodního řadu. Nyní jsme investovali další peníze, aby se zamezilo zbytečným únikům,“ vysvětlil Vladimír Šuma, místostarosta města, s tím, že nově byla propojena také brodítka a sprchy před bazénovými tělesy s předúpravnou vody.

Opravu zajistila společnost TP plus CL s.r.o. a město za ni zaplatilo 714 000 Kč,- včetně DPH.

„Nyní probíhají poslední úpravy a testování kvality vody. Brány by se mohly otevřít již 3. června, záležet ovšem bude na počasí. Počítáme s tím, že bude otevřeno, vždy když teploty přesáhnou alespoň 26 °C. Občany budeme informovat na facebooku města,“ uvedl místostarosta.

Na co se mohou návštěvníci těšit

Jako v minulých sezónách budou na koupališti opět k dispozici plastová polohovatelná lehátka, jejich zapůjčení stojí 50,- korun na celý den a provozovatel jich vlastní celkem 20. Zájemci si mohou objednat také beachvolejbalové hřiště. Pronájem bude stát 100,- Kč na hodinu a lidé si ho mohou zamluvit od 7 do 21 hodin na telefonu 733 713 173. Rozměry celého hřiště jsou 22 x 12 m, samotná hrací plocha na beachvolejbal je 16 x 8 m. Hřiště splňuje parametry pro profesionální hrací plochu. Sloupky na síť jsou odnímatelné, díky čemuž se hřiště dá využít i na jiné sporty, jako je například plážový fotbal nebo házená. „Při zařizování objednávky si domluvíte hodinu a jaký sport chcete hrát a obsluha koupaliště vám pak vydá míč a případně odmontuje sloupky. Platba bude provedena na místě u kasy koupaliště,“ upřesnil Stanislav Hruza, ředitel Technických služeb města Lovosice.

Nově bylo vybudováno pískoviště pro děti o rozměru cca 3,5 x 3,5 metrů. Technické služby také obnovily nátěr stolů na stolní tenis včetně úpravy okolních zpevněných povrchů.

Na koupališti se uskuteční i letos další z řady oblíbených akcí s názvem „Bazén party“. Součástí bude hudební produkce, pohybová cvičení, atrakce pro děti a další lákadla. Bližší informace budou zveřejněny na portálu: mestolovosice.cz, nebo na webu: kclovos.cz.

Provozní doba a ceny

Lovosické koupaliště je v sezóně otevřeno denně od 9 do 19 hodin. V případě nepříznivého počasí se ovšem může stát, že tomu tak nebude. Další možností je, že se otevírací doba posune. Za hezkého počasí může být prodloužena až do 20 hodin. Informace o aktuálním stavu bude město zveřejňovat na facebooku: Lovosice – profil města. Nicméně ne vždy je aktualizaci možné provést, například o víkendu a ve svátek. V případě, že meteorologové předpovědí bouřky nebo nízké teploty, je pravděpodobné, že se koupaliště neotevře.

Vstupné pro dospělou osobu činí 50,- Kč, děti a senioři mají vstupné o polovinu levnější, tedy 25,- Kč.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist