Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Litoměřice - Již druhý ročník GIS OUTDOOR FÓRA se uskutečnil na výstavišti v Litoměřicích. I ten letošní byl pořádán Ústeckým krajem ve spolupráci s městem Litoměřice. Tentokrát se většina programu točila kolem tématu digitálně-technických map, které budou kraje povinné vytvořit do roku 2023.

Jedná se o podrobný popis zejména zastavěných oblastí. Tento systém by měl výrazně pomoci při realizaci staveb a s tím spojeným vyřizováním různých povolení. Účastníci si také se zájmem vyslechli přednášky na téma geografických informačních systémů, dronů a dalších SMART technologií. Zahájení fóra se ujal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a za město Litoměřice tajemník městkého úřadu Milan Čigáš.

Na letošní fórum se sjeli účastníci ze všech krajů. Zúčastnili se jej nejen zástupci měst, obcí a krajů, pozvání přijali také zástupci ministerstva vnitra, ministerstva pro místní rozvoj a ministerstva průmyslu. V rámci akce zasedla také komise pro IT ve veřejné správě Asociace krajů ČR a také komise pro Smart Region Ústeckého kraje.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací