Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel

Litoměřice - Nové vybavení v hodnotě 2,5 miliónů korun získalo v uplynulém týdnu gastroenterologické pracoviště litoměřické nemocnice. Kromě videogastroskopu a videokolonoskopu jde také o sušící a skladovací skříň značky Olympus.

„Tato skříň umožňuje nejen sušení endoskopů, ale zajišťuje také jejich skladování ve sterilním prostředí, a to po dobu až 7 dní. Endoskopy jsou v tomto zařízení vysušeny za pouhých 120 minut,“ vysvětlila hlavní přednosti nového vybavení gastroenteroložka litoměřické nemocnice Klára Záměčníková a doplnila, že sušení vnitřního i vnějšího povrchu endoskopů probíhá pomocí dvou nezávislých cyklů pro cirkulaci vzduchu, kdy vnitřní kanálky endoskopů jsou sušeny suchým stlačeným vzduchem a vnější povrchy jsou sušeny vzduchem cirkulovaným přes systém filtrů, včetně HEPA filtru.

Proudění vzduchu ve skříni je nepřetržitě monitorováno nezávislými sensory pro každé z osmi sušících stanovišť, kdy pomocí barevné kontrolky má personál pracoviště přehled nejen o stádiu sušení a také počtu hodin, po které zůstane endoskop ještě sterilní a tudíž připravený k okamžitému použití.

2611nemlit1

FOTO: N. Křečková

Zakoupení sušící a skladovací skříně na gastroenterologii znamená také velké úspory. Tyto jsou nejen časové, kdy odpadá každodenní ranní přemývání endoskopů, ale i finanční, představované úsporou vody, elektrické energie nebo desinfektoru. „Skladováním endoskopů ve svislé poloze se také prodlužuje jejich životnost,“ upozornila na nezanedbatelný fakt Klára Záměčníková.

Nové vybavení gastroenterologické ambulance litoměřické nemocnice bylo pořízeno díky dotaci Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist