Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Želechovice - Bílý dým stoupá od neděle ze skládky komunálního odpadu v Želechovicích na Litoměřicku. Na místě, které leží mezi čížkovickou cementárnou a vrchem s hradem Hazmburkem, se už vystřídaly desítky hasičů. A ještě tam nějaký čas budou.

Vítr nese dým do polí mezi obcemi Siřejovice a Vrbičany, na dohled od dálnice D8. V kouři pracují za návrším za skládkou na stavbě nové chmelnice zemědělci, okolo nich projíždí jedno hasičské auto za druhým. Dováží vodu. "Zásah u požáru komunálního odpadu na skládce u Želechovic - Siřejovic pokračuje. Odpad je rozhrnován nakladačem a buldozerem. Hasiči jej prolévají vodou. Na místo byl vyžádán měřící vůz na měření látek v ovzduší," uvádí v pondělí dopoledne mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Už v neděli hasiči uvedli, že byl na místo povolán bagr z Jihlavy na rozhrabávání odpadu a že zásah se zřejmě protáhne na více dní.

Jak uvedl jednatel skládky SONO Václav Tyl regionálnímu Deníku, firma zatím neví, co je příčinou požáru a její zjištění bude věcí dalšího vyšetřování.

Nejde o první požár skládky na tomto místě. A nejde zdaleka ani o první požár skládky v Ústeckém kraji. V tom zde nechvalně proslula velká skládka Celio mezi Mostem a Litvínovem, kde došlo již k několika velmi mohutným požárům.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací