Pondělí 18. leden 2021
Svátek má Vladislav

Klášterec nad Ohří, Litvínov - Školy na severu Čech dostávají užitečné dárky. Severočeská vodárenská společnost a Schola Humanitas jim rozdávají vodní kufříky. Sada laboratorního vybavení pod názvem Bádání o vodě pomáhá žákům lépe poznat tuto životně důležitou tekutinu. Mezi obdarovanými byla i Základní škola ve Školní ulici v Klášterci nad Ohří. O předávání více v naší videoreportáži.

„V sadě obsahující laboratorní sklo, základní chemikálie a další pomůcky, jsou návody na 25 pokusů a my doufáme, že obdarované školy vymyslí další a pomohou nám tak pomůcku rozšiřovat a dál vyvíjet,“ uvádí mluvčí Severočeské vodárenské společnosti (SVS) Mario Böhme. Právě SVS a Severočeské vodovody a kanalizace stojí za tímto projektem, který doplňuje řadu aktivit, jež skupina Severočeská voda připravuje pro školy. Ať už jsou to soutěže, exkurze do vodárenských zařízení, nebo besedy o významu vody.

Video

Pokusy v sadě Bádání o vodě vytvořili studenti a učitelé Scholy Humanitas, přírodovědné školy v Litvínově se specializací v oboru ekologie. Schola Humanitas a SVS jsou dlouholetí partneři. „Naši studenti jsou zapojeni i do prezentací vodního kufříku a jsme velmi rádi, že jsme součástí tohoto projektu,“ říká ředitel Scholy Humanitas Milan Šťovíček.

Školy v Ústeckém i Libereckém kraji dostaly v říjnu prvních deset sad a nyní přebírají dalších deset. Projekt Bádání o vodě chce v blízké budoucnosti oslovit další školy a umožnit zpestření a doplnění výuky formou online materiálů, soutěží a testů, distribuce pomůcek a dalších zajímavých aktivit.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací