Pondělí 18. leden 2021
Svátek má Vladislav

ČR - Česká obchodní inspekce v rámci mezinárodní akce provedla kontroly zaměřené na bezpečnost elektrických světelných řetězů zakoupených v internetových obchodech. Zkontrolovala celkem 3 typy výrobků a nedostatky zjistila u 2 typů.

Česká obchodní inspekce se v minulém roce zúčastnila mezinárodní kontrolní akce „Christmas online market surveillance campaign 2018“, která byla zaměřena na bezpečnost elektrických světelných vánočních řetězů zakoupených v internetových obchodech. Cílem byla kontrola dodržování příslušných zákonů (viz zákony) u hospodářských subjektů, které dodávají dané výrobky na trh v České republice.

Inspektoři ČOI provedli 3 kontroly u různých hospodářských subjektů. Kontrolovány byly celkem 3 typy výrobků, které byly podrobeny testování ve vybrané zkušebně TÜV SÜD Product Service GmbH -- Daimlerstraße 11 / 85748 Garching, SRN. Zde bylo na základě technického testování zjištěno, že 2 typy byly nevyhovující po administrativní stránce, kdy nebylo v pořádku povinné značení a návody, které musí obsahovat bezpečnostní instrukce. Pouze 1 výrobek byl shledán vyhovujícím v úplném rozsahu.

Uložená opatření

V 1 případě uložila ČOI pokutu formou příkazu na místě v celkové hodnotě 2 000 Kč. V 1 případě zakázala dodávání výrobku na trh, jelikož se jednalo o neodstranitelný nedostatek v informacích uváděných pouze výrobcem a v 1 případě uložila opatření spočívající v doplnění požadovaných informací.

Výsledky kontrolní akce zaměřené na vánoční světelné řetězy potvrzují, že se u většiny kontrolovaných výrobků vyskytují nedostatky jak technického, tak administrativního charakteru. Provedené kontroly naznačují, že je i nadále nutné v nich pokračovat a zabránit tak používání nevyhovujících zařízení s určitou mírou nebezpečí pro konečného spotřebitele.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací