Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel

Litoměřice - Chlapeček Oliver je prvním děťátkem roku 2020, které přišlo na svět v litoměřické porodnici. Jeho maminka Monika Kratochvílová z Lovosic ho přivedla na svět 1. ledna v 9 hodin a 36 minut. Malý Oliver vážil 3070 gramů a měřil 51 cm.

„Že budeme mít první miminko v roce, jsem opravdu nečekala, termín jsem měla až v půlce ledna,“ svěřila paní Monika a prozradila, že na Olivera se doma už těší o čtyři a půl roku starší bratříček.

Druhým děťátkem litoměřické porodnice letošního roku je holčička Adélka, které se narodila rovněž 1. ledna, ale v 16.33 hodin. Dvoukilová Adélka si podle maminky Veroniky Kováčové z Litoměřic na svět rovněž pospíšila a doma na ni čeká dvouletá sestřička.

Oběma letošním prvním miminkům a jejich maminkám přišli ve čtvrtek 2. ledna pogratulovat předseda představenstva a výkonný ředitel nemocnice Radek Lončák a manažerka pro nelékařské zdravotnické obory Lenka Kalábová. Maminky od nich dostaly kytice a první letošní miminko dostalo za své prvenství také poukázku na nákup zboží v nemocniční lékárně a prodejně zdravotnických potřeb v hodnotě čtyř tisíc korun. „Přejeme, ať vám děti dělají velkou radost a vám a vašim rodinám hlavně hodně zdraví. A samozřejmě nás velmi těší, že jste si pro tento důležitý životní okamžik vybraly právě naši porodnici,“ popřál Radek Lončák.

Oběma maminkám přišel pogratulovat také tajemník litoměřického Městského úřadu Milan Čigáš a matrikářkou Janou Hříbalovou jim byly zároveň předány rodné listy dětí. Takto rychlé vyřízení povinného úředního úkonu bylo možné díky novému pracovišti matriky, které bylo v litoměřické nemocnici zřízeno a slavnostně otevřeno k 2. lednu 2020. Obě čerstvě narozené děti se tak staly jeho prvními klienty.

V litoměřické porodnici se v roce 2019 narodilo celkem 606 dětí, z toho 285 holčiček a 321 chlapečků. Ve srovnání s rokem 2018 je to o 21 dětí více. Nejčastějšími jmény děvčátek byla Ema (Emma), Eliška, a Adéla, u kluků to byl Matyáš, Jakub a Tomáš.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist