Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Litoměřice - Pouhý den po porodu převzaly dvě mladé ženy rodné listy svých miminek. Městský úřad v Litoměřicích tímto krokem zahájil první den provozu nového detašovaného pracoviště matriky nacházejícího se přímo v nemocnici.

Matrikářka bude úřadovat v prostoru stávajícího pracoviště Czech POINTu, v blízkosti nemocniční recepce. Provozní doba Czech POINTu je pondělí až pátek od 8 do 12 hodin, od 12 do 13 hodin na ni nyní naváže provoz matriky. „Na detašované pracoviště Czech POINTu máme pozitivní zpětné vazby. Věříme, že i maminky přivítají službu matrikářky, díky níž jim odpadne cesta na městský úřad. Zároveň s miminkem si domů odnesou i rodný list dítěte,“ uvedl tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

K dalšímu rozšíření a zkvalitnění služeb tak s příchodem roku 2020 vykročil Městský úřad v Litoměřicích, který loni zvítězil v celorepublikové soutěži Ministerstva vnitra, a byl vyhlášen v kategorii obcí s rozšířenou působností „Přívětivým úřadem 2019“. Do soutěže se přihlásilo 146 obcí III. typu (a městských částí hl. m. Prahy), tedy 64 % ze všech obcí III. typu. Jako druhý skončil Magistrát města Libercea třetíMěstský úřad Žďár nad Sázavou.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist